• 78. Özel Güvenlik Görevlisi Temel Eğitimi Sınav Sonuçları Açıklandı!

    30 Eylül 2018 tarihinde yapılan 78. Özel güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonuçları yayınlandı. ÖGG Adaylarının merakla beklediği sınav sonuçları saat 17...

30 Eylül 2018 tarihinde yapılan 78. Özel güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonuçları yayınlandı. ÖGG Adaylarının merakla beklediği sınav sonuçları saat 17:15 itibariyle yayınlandı.

Türkiye genelinde bir çok ilde düzenlenen özel güvenlik sınavlarını gerçekleştiren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusundaki merakla bekleyişleri artık son buldu.

Sınav Sonuçlarına Emniyet genel müdürlüğü Özel güvenlik Daire başkanlığının resmi sitesinden veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Sınav talimatlarında yer alan bilgiye göre sınav sonuçları 12 Ekim Cuma yani bugün açıklanacağı bilgisi verilmişti. Sabahın erken saatlerinde başlayan heyecanlı bekleyiş son buldu.

Özel Güvenlik Görevlisi sınavına giren adaylar sınavdan 60 puan ve üzeri aldıklarında sertifika almaya hak kazanacaklar. Sınavlarda itirazı olan adaylar 15-19 Ekim tarihleri arasında itiraz başvurularını yapabilecek.

Özel Güvenlik Görevlisi Eğitimlerine başvurmak için ne yapmak gerekir ?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Silahlı ÖGG 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olması, Silahsız ÖGG ise 18 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim-ortaokul eğitimini tamamlanmış olması gerekiyor.

SINAV SONUÇLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

Sınav sonuçlarınıza dair paylaşımlarınızı aşağıdaki yorum kısmında yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Üyelik Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum

SON YAZILAR
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR