• Özel Güvenlik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

    30 Eylül 2018 tarihinde yapılan 78. Özel güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonuçları için sayılı dakikalar kaldı. ÖGG Adaylarının merakla beklediği sınav ...

30 Eylül 2018 tarihinde yapılan 78. Özel güvenlik Temel Eğitimi Sınav Sonuçları için sayılı dakikalar kaldı. ÖGG Adaylarının merakla beklediği sınav sonuçları Ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

Türkiye genelinde bir çok ilde düzenlenen özel güvenlik sınavlarını gerçekleştiren adaylar sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merakla bekleyiş içerisindeler.

ÖGG Sınav sonuçlarını internet üzerinden sorgulayabilecek olan adaylar bugün içerisinde Merakla bekledikleri sınav sonuçlarına gün içerisinde ulaşabilecekler. Emniyet Genel müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı’nın resmi sitesinde yayınlanacak olan sınav sonuçlarının, saat kaçta yayınlanacağı hakkında herhangi bilgi verilmezken, adaylar merakla bekleyiş içerisine girdiler.

Sınav talimatlarında yer alan bilgiye göre sınav sonuçları 12 Ekim Cuma yani bugün açıklanacağı bilgisi verilmişti. Sabahın erken saatlerinde başlayan heyecanlı bekleyiş gün içerisinde son bulacak.

ÖGG sınavına giren adaylar sınavdan 60 puan ve üzeri aldıklarında sertifika almaya hak kazanacaklar. Sınavlarda itirazı olan adaylar 15-19 Ekim tarihleri arasında itiraz başvurularını yapabilecek.

ÖGG Eğitimlerine başvurmak için ne yapmak gerekir ?

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için Silahlı ÖGG 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olması, Silahsız ÖGG ise 18 yaşını doldurmuş ve en az ilköğretim-ortaokul eğitimini tamamlanmış olması gerekiyor.

YORUMLAR

Üyelik Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum

SON YAZILAR
POPÜLER YAZILAR
SON YORUMLAR